Bize Ulaşın: 0212 219 87 31


BURSA 13. KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI

Basın Duyurusu Mart 2015

BURSA 13. KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI AÇIKLANDI

Kuruluşumuz TÜYAP Bursa Fuarcılık tarafınca Türkiye Yayıncılar Birliği ortaklaşa iş ile şu sene onüçüncü kez kapılarını açmaya hazırlanan Bursa Kitap Fuarı, 14-22 Mart 2015 tarihleri içinde dolu dolu bir programla kitapseverleri misafir edecek. Aralarında İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Can Dündar, Doğan Hızlan, İnci Enginün, Deniz Kavukçuoğlu, Hakan Bıçakçı, Doğu Yücel, Zeynep Oral, Ahmet Şık, Buket Uzuner, Yalvaç Ural, Bengi Semerci, Yekta Kopan, Hakan Akdoğan ve Üstün Dökmen’in de bulunmuş olduğu pek fazla kıymetli yazar, ozan ve ilim insanı expo süresince okurlarıyla buluşacak.

Tüyap Arapça Tercüman Hostes

300 yayınevi ve sivil cemiyet kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilecek Bursa Kitap Fuarı’nda dokuz devir süresince söyleşi, açık oturum, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleriyle hep beraber 80 kültür etkinliği düzenlenecektir.

Çanakkale’nin 100. Yılı

Bursa Kitap Fuarı, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya hesaplanıyor. Uluslararası basında Çanakkale Zaferi’nin yansımaları üstüne Timaş Yayınları tarafınca “Yüzyıl Öncesinde Dünya Medyasında Çanakkale Savaşları Sergisi” düzenlenecek ve expo süresince çeşitli paneller gerçekleştirilecektir.

Haldun Taner 100 Yaşında

Türk tiyatrosunun mühim adı Haldun Taner’in 100. yaşı Bursa Kitap Fuarı’nda çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 14 Mart Cumartesi günü Haldun Taner’in öykücülüğü Doğan Hızlan, Yavuz Ekinci ve Faruk Duman’ın katılımıyla ele alınacaktır. 21 Mart Cumartesi günü düzenlenecek Haldun Taner’in yaşamı, eserleri, tiyatrosu ve herhangi yönüyle ele alınacağı panele ise eşi Demet Taner, Zeynep Oral, Ömer Naci Topçu ve Kazım Güçlü speaker olarak katılacaklardır. Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi Okuma Grubu tarafınca 15 Mart Pazar günü Haldun Taner’in “Timsah” oyunu okunacaktır.

TÜYAP tarafınca, tasarımını Sadık Karamustafa’nın üstlendiği bir sergi de düzenlenecektir. Haldun Taner 100 Yaşında “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” sergisinde yazarın yaşamı, fotoğrafları, aile albümü ve eserlerinden metinler okurlarla buluşacaktır.

Yayınlama Özgürlüğü Yolunda

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafınca TÜYAP’ın da destekçilerinden biri olduğu “Avrupa Birliği’ne Giriş Sürecinde Yayınlama Özgürlüğü Alanında Farkındalık Yaratma” projesi kapsamında 15 Mart Pazar günü düzenlenecek “Yayınlama Özgürlüğü Yolunda” paneline Buket Uzuner, Ahmet Şık, Turhan Günay ve Fatih Erdoğan speaker olarak iştirak edecektir.

Müzeyyen Senar’ın Ardından

Yakın zamanda kaybettiğimiz Müzeyyen Senar’ı doğum yeri Bursa’da bir panelle yad ediyoruz. Sanatçının biyografisini yazan Radi Dikici’nin speaker olarak katılacağı söyleşide Müzeyyen Senar’ın yaşamı ve eserleri kitapseverlerle paylaşılacak.

Edebiyatımızda Mehmet Kaplan

Türk edebiyatına mühim katkıları bulunan akademisyen, eleştirmen Mehmet Kaplan, 100. yaşlarında 14 Mart Cumartesi günü bir panelle Bursa’da anılıyor. İnci Enginün, Zeynep Kerman, Kelime Erdal’ın speaker olarak katılacakları ve Alev Sınar Uğurlu’nun yöneteceği konuşmada Mehmet Kaplan’ın Türk edebiyatına katkıları ele alınacaktır.

Kadına Karşı Şiddete Karşı Dur-abilmek

Bursa Kitap Fuarı’nda Avukat Hülya Gülbahar ve Hürriyet Gazetesi Aile İçi Şiddete Son Kampanyası Koordinatörü Neşe Hacısalihoğlu’nun speaker olarak katılacakları konuşmada Kadına Karşı Şiddete Karşı Durabilmek hukuki ve ergonomik boyutlarıyla ele alınacaktır.

Girişin bedava olduğu expo her an 10.00-19.30 saatleri içinde (22 Mart 2015 tarihinde saat 19.00’da sona erecektir) ziyaret edilebilir.

Saygılarımızla,
TÜYAP Bursa Fuarcılık S.T.

Comments are closed.